Maszyny do rotacyjnego formowania końców rur Transfluid – seria SRM

Formowanie, cięcie, cięcie po gięciu oraz gwintowanie dostępne są na jednej maszynie do rotacyjnego formowania końców rur serii SRM. Technologia walcowania zwiększa możliwość formowania na rurach przy minimalnych nakładach na narzędzia. Metoda ta szczególnie dobrze nadaje się do generowania konturów o ostrych krawędziach dla elementów uszczelniających i wymagających idealnych powierzchni. Urządzenie posiada napędy serwoelektryczne, lecz na życzenie klienta istnieje możliwość wyposażenia w sterowanie CNC. Wszystkie parametry i nastawy są zapisywane w pamięci urządzenia, co pozwala na wyeliminowanie konieczności ich regulacji, a także ogranicza czas procesu. Maszyny te umożliwiają formowanie końców rur od wewnątrz na zewnątrz i odwrotnie.

Opcje wyposażenia maszyny do rotacyjnego formowania końców rur serii SRM:

JEDNOSTKA WYJŚCIOWA DO KONTROLOWANEGO ROZŁADUNKU CIĘTYCH CZĘŚCI
Opcja ta posiada kontrolę wyrzutu ciętych części przy pomocy czujnika oraz moduł chwytający do usuwania odpadów, które umieszczane są w przeznaczonym do tego pojemniku.
SYSTEM MIKROSMAROWANIA
Minimalne smarowanie na zewnątrz rury i oprzyrządowania przez końcowym formowaniem bez mgły olejowej.
SYSTEM FILTRÓW TAŚMOWYCH DO CZYSZCZENIA EMULSJI SMARUJĄCEJ
System ten przeznaczony jest do czyszczenia emulsji smarującej, gdy cząstki rury przedostaną się do środka smarnego w procesie formowania lub cięcia. Posiada czujnik poziomu i automatyczny podajnik włókniny filtracyjnej.
KODOWANIE NARZĘDZI
Umożliwia sprawdzenie czy po zakończeniu ustawiania/przezbrojenia właściwe narzędzia dla wybranej geometrii są zamontowane w odpowiedniej pozycji. Oprogramowanie te należy uruchomić przed rozpoczęciem konfiguracji narzędzia.
ŁADOWANIE I POZYCJONOWANIE KOMPONENTÓW
Dostarcza kołnierze, nakrętki, tuleje lub inne elementy do maszyny po wcześniejszym umieszczeniu ich we właściwej pozycji.
Model maszynyWymiary rury stalowejDługość mocowaniaDługość formowania
SRM 622Ø 4 – 22 mm1,0xD40 mm
SRM 1565Ø15 – 65 mm1,0xD80 mm
SRM 40115Ø40 – 115 mm1,0xD100 mm
SRM 50176Ø50 – 176 mm1,0xD120 mm

Materiały
do pobrania

Zaufali nam

Nasi producenci

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności