Obrotniki łańcuchowe Stierli-Bieger ROTATOR

Obrotnik łańcuchowy Stierli-Bieger ROTATOR został opracowany do szybkiego i bezpiecznego obracania ciężkich i dużych ładunków, takich jak belki i konstrukcje spawane, bez użycia dźwigu. Solidna konstrukcja urządzenia to gwarancja niezawodnej pracy, bezpieczeństwa oraz długiej żywotności, a wysoka jakość wykonania pozwala na znaczną redukcję wymaganej przestrzeni roboczej oraz wyraźne skrócenie czasu spawania i montażu. Otwarta budowa oraz zsynchronizowany napęd łańcuchowy umożliwiają prostą zmianę położenia obrabianych konstrukcji stalowych. Prowadnica łańcuchowa służy jako podłączenie uziemiające, co pozwala na swobodne wykonywanie spawania podczas obracania elementów. W razie potrzeby istnieje możliwość łatwej regulacji i ergonomicznego dostosowania wysokości roboczej obrotnika łańcuchowego na podwieszanej kasecie panelu sterowania, która również przeznaczona jest do ustawiania prędkości obracania.

Główne zalety obrotników łańcuchowych Stierli-Bieger

obrotnik_lancuchowySZYBKIE OBRACANIE O 360° BEZ UŻYCIA DŹWIGU
Płynna regulacja do dowolnej wymaganej pozycji poprzez obrót w lewo lub prawo.
obrotnik_lancuchowySPAWANIE I POLEROWANIE W POZYCJI PŁASKIEJ
Spawanie można przeprowadzić w pozycji płaskiej przy pomocy obrotnika łańcuchowego, co znacznie przyspiesza proces spawania.
obrotnik_lancuchowyKONIEC Z CZEKANIEM NA DŹWIG
Belki i spawane elementy można obracać natychmiast po wykonanej operacji spawania, pozwala to na wyeliminowanie czasu korzystania z dźwigu i oczekiwania na jego dostępność. Korzyść dla pozostałych pracowników: podczas spawania i obracania za pomocą obrotnika łańcuchowego, dźwig nie jest używany, co oznacza, że pozostaje on do dyspozycji innych osób.
obrotnik_lancuchowyPRACA W DOWOLNEJ POZYCJI – ERGONOMIA ZA NACIŚNIĘCIEM PRZYCISKU
Elementy można bezpiecznie ustawić na odpowiedniej wysokości roboczej i pod odpowiednim kątem za naciśnięciem przycisku. Oznacza to, że spawanie jest niezwykle ergonomiczne dla spawacza. Umożliwia również spawanie w pozycji płaskiej, co czyni proces bardziej wydajnym.
obrotnik_lancuchowySYSTEM MOBILNY Z WÓZKIEM PALETOWYM, ROLKAMI TRANSPORTOWYMI LUB DŹWIGIEM
Kompaktowe stanowiska można ustawić w kilka sekund. ROTATOR 600 i 1000 można bardzo łatwo przemieszczać za pomocą wózka paletowego, a wszystkie modele mają możliwość podwieszenia na haku dźwigu. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia maszyny w rolki transportowe.
obrotnik_lancuchowyMOŻLIWOŚĆ USTAWIANIA STANOWISKA ZGODNIE Z WYMAGANIAMI
Ruchome stanowiska oznaczają, że odległość między nimi można dobrać według potrzeb, w zależności od długości obrabianego elementu. Długość kabla połączeniowego wynosi 15 m (dłuższy dostępny jest na zamówienie).
obrotnik_lancuchowyWYTRZYMAŁY ŁAŃCUCH ZAPEWNIAJĄCY BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS OBRACANIA
Mocne łańcuchy zapewniają bezpieczeństwo podczas obracania bez konieczności użycia pasów. Szczególnie dobrze nadają się one do konstrukcji stalowych, przy których odbywa się proces spawania i polerowania. Są solidne i wytrzymałe, a tym samym bezpieczniejsze do ciężkiej pracy.
obrotnik_lancuchowyNIEZWYKLE WYTRZYMAŁA BUDOWA DO KONSTRUKCJI STALOWYCH
Obrotniki łańcuchowe Stierli-Bieger wybierane są ze względu na wyjątkową wytrzymałość. Zaprojektowane zostały do dużych obciążeń związanych z konstrukcjami stalowymi. Maszyna jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie posiada żadnej hydrauliki, hydraulicznych przewodów łączących, jednostek przemieszczania liniowego, które mogą się zużywać lub ulegać uszkodzeniu oraz pasów, które trzeba regularnie wymieniać.

Dostępne modele rotatora

ModelMaksymalna średnica obrotuNośność
ROTATOR 600600 mm6 ton
ROTATOR 10001000 mm6 ton12 ton
ROTATOR 15001500 mm6 ton12 ton
ROTATOR 20002000 mm6 ton12 ton
ROTATOR 25002500 mm6 ton12 ton
ROTATOR 30003000 mm6 ton12 ton

Na życzenie klienta istnieje możliwość zaprojektowania obrotnika łańcuchowego o innym udźwigu/wymiarach.

Materiały
do pobrania

Zaufali nam

Nasi producenci

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności