3-rolkowe walcarki do blach Haeusler HDR

walcarka do blach haeusler hdr

3-rolkowe walcarki Haeusler HDR charakteryzują się indywidualnie regulowaną geometrią gięcia dolnych walców, która umożliwia walcowanie bardzo grubych płyt, jak również małych średnic. Najlepsze wyniki gięcia można osiągnąć dzięki zastosowaniu opatentowanej regulacji górnego walca przy użyciu wyłącznie obciążonych ciśnieniem cylindrów, a tym samym wynikającej z tego symetrii maszyny. Rozwiązania zastosowane w walcarkach HDR, w porównaniu do innych maszyn 3-rolkowych, pozwalają na osiągnięcie znaczących korzyści w zakresie minimalizacji odcinków prostych, najlepszej jakości gięcia i obsługi obrabianego przedmiotu.

Główne zalety walcarek 3-rolkowych Haeusler HDR

walcarka do blachDzięki opatentowanej regulacji górnej rolki na czterech identycznych cylindrach można osiągnąć absolutną symetrię gięcia – to podstawa doskonałych wyników gięcia.
walcarka do blachOPTYMALNY MATERIAŁ WALCÓW
Firma HAEUSLER używa w swoich giętarkach tylko odpowiednio dobranego materiału do budowy walców. Materiał ten jest kuty w kuźniach partnerskich w kształcie jak najbardziej zbliżonym do ostatecznego konturu, a następnie obrabiany. Gwarantuje to, że właściwości nabyte w procesie kucia są optymalnie przenoszone na gotowy walec. Dla klientów oznacza to maksymalizację czasu eksploatacji maszyny.
walcarka do blachWYSOKA DOKŁADNOŚĆ
Dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic w kształcie litery T w napędzie i zawiasowym stojaku łożyskowym, prowadnice mogą być ponad dwukrotnie większe w porównaniu z zastosowanymi w walcarkach innych dostawców. Umożliwia to trwałe osiągnięcie najwyższej dokładności gięcia i zmniejsza zużycie do minimum.
walcarka do blachWYSOKI MOMENT OBROTOWY
Zastosowanie napędów o bardzo wysokich momentach obrotowych umożliwia wykonywanie zwijek
w zaledwie kilku przejściach, zwiększając tym samym produktywność walcarki. Ponadto wszystkie napędy obrotowe są standardowo wyposażone w szybko reagujący układ hamulcowy, co zapewnia precyzyjną i bezpieczną pracę.
walcarka do blachŁATWOŚĆ OBSŁUGI I KONSERWACJI
Poruszanie się po menu na ekranie dotykowym jest intuicyjne, maszyna aktywnie wspiera użytkownika w działaniu. Wszystkie istotne dane dotyczące gięcia mogą być wyświetlane i dostosowywane w systemie sterowania. Główne cylindry maszyny są łatwo dostępne, co gwarantują łatwą i szybką konserwację.

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru giętarki 3-rolkowej jest geometryczne ułożenie jej rolek. 3-rolkowe walcarki Haeusler HDR umożliwiają indywidualny, poziomy ruch obu walców dolnych oraz ruch pionowy walca górnego. Wszystkie 3 walce posiadają indywidualne napędy obrotowe i mogą być indywidualnie ustawiane pod kątem do gięcia stożkowego. W porównaniu z innymi rozwiązaniami, to rozwiązanie daje większe możliwości w zakresie minimalizacji odcinków prostych, precyzji gięcia i obsługi obrabianego elementu. Pozwala ono również na maksymalną elastyczność konfiguracji geometrycznej, która pozwala dostosować ustawienia walcarki do potrzeb geometrycznych określonego elementu obrabianego.

Wyposażenie standardowe

wyposażenie_walcarkiAUTOMATYCZNY CENTRALNY SYSTEM SMAROWANIA DLA ŁATWEJ KONSERWACJI
Dzięki zastosowaniu automatycznego centralnego systemu smarowania wszystkie istotne punkty maszyny są smarowane automatycznie.
wyposażenie_walcarkiSZYBKO REAGUJĄCY HAMULEC NAJAZDOWY DLA PRECYZYJNEGO GIĘCIA
Standardowo montowane szybko reagujące hamulce najazdowe umożliwiają operatorom bardzo precyzyjną pracę. Dodatkowo hamulce te są ważnym elementem systemu zabezpieczeń, ponieważ zapobiegają niezamierzonemu wyślizgnięciu się arkusza blachy z maszyny.
wyposażenie_walcarkiPOŁĄCZENIE ETHERNET DLA DOSTĘPU ONLINE
Dostęp online umożliwia inżynierom serwisowym dostęp do giętarki w możliwie najkrótszym czasie i gwarantuje optymalne wsparcie.
wyposażenie_walcarkiWYMIENNE ROLKI DO GIĘCIA MAŁYCH ŚREDNIC
Wymienne rolki umożliwiają gięcie nawet bardzo małych średnic. Maszyny HAEUSLER wyposażone są w system automatycznego rozpoznawana wielkości zamontowanej rolki oraz odpowiedniej regulacji ciśnienia roboczego.
wyposażenie_walcarkiOGRANICZNIKI DO POZYCJONOWANIA PŁYT
Opcjonalnie dostępny ogranicznik arkusza blachy ułatwia ustawienie płyty w maszynie, oszczędza czas i pomaga osiągnąć najlepsze wyniki gięcia.
SZYBSZE OBROTY DLA WIĘKSZEJ WYDAJNOŚCI
Szczególnie podczas gięcia bardzo dużych średnic prędkość obrotowa maszyny ma decydujące znaczenie dla jej wydajności. Walcarki HDR HAEUSLER posiadają opcję zwiększenia prędkości obrotowej do 8m/min.
wyposażenie_walcarkiPODPÓRKA GÓRNA DLA UŁATWIENIA GIĘCIA DUŻYCH ŚREDNIC
Podpory górne ułatwiają gięcie dużych średnic, umożliwiając trzymanie i podparcie dużych zwijek na godzinie 12-tej.
wyposażenie_walcarkiWSPORNIK BOCZNY DLA UŁATWIENIA GIĘCIA O DUŻYCH ŚREDNICACH
Podpory boczne mogą być zamontowane po obu stronach maszyny i podtrzymują arkusz blachy podczas gięcia.
wyposażenie_walcarkiROLKOWY STÓŁ PODAWCZY DO SZYBKIEGO I ŁATWEGO ZAŁADUNKU BLACHY DO MASZYNY
Rolkowe przenośniki podające (opcjonalnie również z urządzeniem centrującym) ułatwiają załadunek blachy do giętarki. Płyty są umieszczane na stole podawczym i stamtąd transportowane do walcarki.

HDR dostępne modele

4-rolkowe walcarki do blach serii HAEUSLER VRM są dostępne w ponad 15 różnych rozmiarach i obejmują zakres blach o grubości od 70 mm do 320 mm (podginanie). Standardowe modele wyposażone są w walce o długości do 4500 mm, możliwa jest również realizacja walcarki w wersji specjalnej o walcach o długości do 8 000 mm.

Materiały
do pobrania

Zaufali nam

Nasi producenci

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności