4-rolkowe walcarki do blach Haeusler EVO

4-rolkowe walcarki do blach HAEUSLER EVO wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie zakresu produkcji i wydajności oraz oferują najniższy Całkowity Koszt Posiadania (TCO). Oprócz wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych, które zostały zastosowane w tych maszynach, mamy przyjemność zaprezentować najnowszy system sterowania BENDTRONIC, który jest standardem we wszystkich modelach EVO. Ten opatentowany system sterowania jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję aby zoptymalizować wynik gięcia od samego jego początku. Jednocześnie system jest intuicyjny i niezwykle przyjazny dla użytkownika.

Główne zalety walcarek 4-rolkowych Haeusler EVO

REDUKCJA KOSZTÓW EKSPLOATACJI
Hybrydowy układ napędowy Haeusler HHDS zmniejsza koszty utrzymania o 50% i umożliwia zwiększenie prędkości obrotowej o 60%
NOWOCZESNY I FUNKCJONALNY DESIGN
Nowoczesny wygląd, odpowiednie zabezpieczenie maszyny i jednocześnie optymalna funkcjonalność – te kryteria były decydujące w rozwoju maszyny
UNIKANIE PRZESTOJÓW
Zastosowanie opcjonalnie dostępnych specjalnych czujników umożliwia konserwację predykcyjną maszyny. Pozwala to na skrócenie nieplanowanych przestojów
MAKSYMALIZACJA ZAKRESU GIĘCIA
Dzięki nowo opracowanej i zgłoszonej do opatentowania technologii VSA osiągnięto wzrost wydajności nawet o 85%
GIĘCIE STAJE SIĘ DZIECINNIE PROSTE
Najnowsza generacja opatentowanego systemu sterowania HAEUSLER BENDtronic 2.0 ze zintegrowaną sztuczną inteligencją umożliwia operatorowi uzyskanie doskonałych wyników gięcia

EVO to zwiększenie zakresu

Technologia VSA pozwala na gięcie grubszych blach i mniejszych średnic

Nowa i zgłoszona do opatentowania technologia VSA® pozwala operatorowi na gięcie bardzo grubych blach lub alternatywnie – bardzo małych średnic. Jest to możliwe do osiągnięcia dzięki unikalnej regulacji geometrii gięcia. EVO jest jedyną na świecie walcarką 4-rolkową wyposażoną w tę wyjątkową funkcję.

Dla naszych klientów oznacza to, że ich maszyna ma nawet do 85% więcej mocy gnącej w porównaniu do konwencjonalnych giętarek. Dodatkowo mają oni możliwość zastosowania mniejszego wymiennego walca górnego do gięcia małych średnic.

Haeusler VSA – przesuwanie granic – do 85% więcej mocy gnącej

Dzięki zastosowaniu, zamiast tylko jednego, dwóch punktów obrotowych do mocowania każdego wahacza bocznego rolki, maszynę można indywidualnie regulować, aby stworzyć szeroką geometrię gięcia dla dużych grubości ścianek lub węższą geometrię przy gięciu małych średnic.

EVO to redukcja kosztów

 • HHDS – Hybrydowy System Napędowy Haeusler.
 • Najwyższa wydajność energetyczna przy najwyższej wydajności produkcji.

HAEUSLER Hybrydowy System Napędowy HHDS® zapewnia niezwykłą wydajność dzięki zastosowaniu silników elektrycznych z przekładniami planetarnymi. W praktyce oznacza to oszczędność do 50% kosztów eksploatacji.

Dodatkowo Hybrydowy System Napędowy HHDS® pozwala na uzyskanie regulowanej bezstopniowo prędkości obrotu w zakresie 0-8 m/min. W porównaniu do innych maszyn dostępnych na rynku stanowi to wzrost o 60% i podstawę dla zwiększenia wydajności produkcji.

Konserwacja predykcyjna – unikanie przestojów pracy maszyny

Dzięki licznym wbudowanym czujnikom oraz inteligentnemu systemowi monitorowania operator jest na bieżąco informowany o aktualnym stanie urządzenia. Dodatkowo, informacje o wskaźniku zanieczyszczenia oleju mogą być analizowane przez samą maszynę (opcja dostępna w opcjonalnym rozszerzonym pakiecie konserwacyjnym). Zapobiega to niepotrzebnej zmianie oleju i zmniejsza koszty eksploatacji maszyny.

EVO to doskonała kontrola

BENDTRONIC – gięcie staje się dziecinnie proste

Rewolucyjny BENDtronic® firmy HAEUSLER umożliwia wszystkim kontrolowanie nie tylko ruchów maszyny, ale również samego rezultatu zwijania. Oprogramowanie jest wspomagane graficznie, umożliwia walcowanie jednoprzebiegowe oraz wieloprzebiegowe i może być stosowane do produktów o różnych kształtach, np. rur i cylindrów, owali, zbiorników lub innych bardziej złożonych geometrii, nawet w kształcie litery „S”. BENDtronic® zawiera różne narzędzia pomocnicze, które optymalnie wspierają operatora:

Kalkulator gięciaoblicza wymagane pozycje rolek w celu osiągnięcia wymaganego promienia gięcia.
Wieloprzebiegowy promień pojedynczyautomatyczne generowanie pełnego programu CNC gięcia w celu osiągniecia kompletnego elementu cylindrycznego, również przy gięciu wieloprzebiegowym.
Kalkulator wydajnościpokazuje, czy dany element może zostać wygięty. Dodatkowo narzędzie te pokazuje obciążenie maszyny jak również pozostałe płaskie końce i efekt sprężynowania, którego można oczekiwać.
Kalkulator Appleoblicza różne możliwości uzyskania najczęściej pożądanego „kształtu jabłka” cylindrycznego elementu podczas podginania.
Kalkulator wielopromieniowyautomatyczne generowanie pełnego programu CNC gięcia w celu osiągnięcia elementu o wielu promieniach, również przy gięciu wieloprzebiegowym.

Zakres zastosowań

Walcarka do blach służy do formowania rur i segmentów rur o kształtach cylindrycznych i stożkowych z arkuszy blachy. Możliwe są poniższe zastosowania:

PodginaniePodginanie końców arkuszy blach
ZwijanieGięcie blachy w elementy / segmenty cylindryczne
Gięcie elementów stożkowychGięcie blachy w elementy / segmenty stożkowe
KalibrowanieWyrównanie średnicy spawanego detalu na całym obwodzie (walcowanie wtórne)

Elementy standardowe

 • zmienny system prowadzenia planetarnego VSA®,
 • HAEUSLER Hybrydowy Układ Napędowy HHDS®,
 • ruchomy panel kontrolny z ekranem dotykowym 21,5″,
 • system sterowanie CNC z BENDtronic®,
 • automatyczna kompensacja ciśnienia miedzy górnym i dolnym walcem,
 • bezstopniowa regulacja prędkości obrotu w zakresie 0-8 m/min,
 • zainstalowany system łączenia zdalnego umożliwiający diagnostykę on-line,
 • elektromechaniczny system mocowania górnego walca,
 • automatyczne zabezpieczenie układu hydraulicznego przed przeciążeniem,
 • ciągła regulacja nacisku walca dolnego,
 • automatyczna identyfikacja wymiennych rolek górnych ze zintegrowaną ochroną przed przeciążeniem,
 • automatyczna ochrona przed większością możliwych błędów operatora,
 • zabezpieczenie EMV zgodnie z EN 61000-6-2 i EN 61000-6-4,
 • automatyczna optymalizacja osi,
 • standardowy układ chłodzenia dla temperatury otoczenia do 35°C,
 • dokumentacja maszyny w wersji cyfrowej i papierowej.

Opcje dodatkowe

Dwie rolki napędzanedodatkowy napęd silnikiem elektrycznym z przekładnią planetarną walca dolnego
Oprzyrządowanie do gięcia stożkówdla gięcia stożków przy kącie większym niż 5°
Zaawansowany system chłodzeniaZwiększenie mocy chłodzenia dla obszarów o chłodzenia temperaturze otoczenia przekraczającej 35°C. Pozwala na pracę w otoczeniu o temperaturze do 45°C.
Górne urządzenie podtrzymującedo wspierania podczas gięcia płaszczy o dużych średnicach, hydrauliczna regulacja wysokości, urządzenie odpowiednie przy gięciu średnic do maks. 4’000 mm i maksymalnej sile podtrzymującej do 50 kN (inne wartości na żądanie)
Boczne urządzenie podtrzymującedo wspierania podczas gięcia płaszczy o dużych średnicach; urządzenie podtrzymujące jest regulowane hydraulicznie i wyposażone w jedna rolkę podtrzymującą. Maks. siła podtrzymująca wynosi 50 kN
Akumulator gazowy do kalibracjipodczas procesu kalibracji zespawany element jest ściskany pomiędzy górną a dolną rolką. Podczas obrotu elementu szew spawalniczy wielokrotnie między górną a dolną rolką. Akumulator gazowy pozwala na elastyczne dostosowanie walca dolnego do zmieniającej się grubości elementu, tym samym zapobiegając przeciążeniu łożysk tłocznych i układu napędowego.
Maszyna dostosowana do wymiennego walca głównegoze względu na ograniczenie dotyczące średnicy niektóre z zastosowań mogą wymagać mniejszego walca górnego. Przy tej opcji maszyna jest przystosowana do wymiennego walca górnego.
Wymienny walec górnyprzy wyborze opcji maszyny dostosowanej do wymiennego walca górnego możliwe jest stosowanie wymiennych walców górnych o średnicy zależnej od potrzeb klienta
Stół rolotokowy podawczyrolotokowy stół podawczy pomaga w sposób bezpieczny i wydajny umieścić arkusz blachy w walcarce. Opcjonalne urządzenie centrujące służy do wycentrowania płyty w kierunku posuwu.
Urządzenie centrujące do stołu podawczegourządzenie centrujące składa się z kilku jednostek wyrównujących przymocowanych do stołu podawczego
Rozszerzona konserwacja predykcyjnapoza standardowymi czujnikami wbudowanymi w urządzenie, maszyna wyposażona jest również w dodatkowe czujniki, które pozwalają na sprawdzanie jakości oleju. Pozwala to na optymalizację okresu, w którym olej powinien zostać zmieniony i tym samym zmniejszenie kosztów utrzymania maszyny.

EVO to wybór – modele serii EVO

Zaufali nam

Nasi producenci

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności